Przejdź bezpośrednio do treści

Składanie wniosków zakończone

Od 1 do 30 kwietnia 2020 r. mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego składali swoje pomysły na realizację zadań, w ramach konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Budżet, który trafił w ręce mieszkańców wynosi 600 tys. zł, z czego koszt jednego projektu nie mógł przekroczyć 150 tys. zł.

Projekty można było składać w formie elektronicznej na specjalnie przygotowanej do tego celu stronie https://bo.pruszcz-gdanski.pl oraz w wersji papierowej. W tym roku, w odróżnieniu od lat ubiegłych, lista poparcia obowiązkowo zawierała tylko 1 podpis. Ułatwiło to znacząco złożenie zgłoszenia.

Efektem pierwszego etapu Budżetu Obywatelskiego, jest 27 projektów, napisanych i zgłoszonych przez mieszkańców miasta Pruszcz Gdański, z czego 2 wpłynęły już po wyznaczonym terminie zgłoszeń. Pełna lista zgłoszeń znajduje się poniżej, w plikach do pobrania. Wśród pomysłów na projekty zrealizowane w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego, znalazły się m.in. inwestycje dotyczące zieleni, sportu, poprawy bezpieczeństwa i infrastruktury.

Wszystkie złożone projekty, trafią niebawem w ręce Radnych Miasta Pruszcz Gdański z komisji ds. Budżetu Obywatelskiego. Każdy projekt przejdzie szczegółową weryfikację, pod kątem technicznym, merytorycznym i konstrukcji budżetu. Weryfikacja projektów potrwa do 31 lipca 2020 r. W sierpniu na stronie https://bo.pruszcz-gdanski.pl opublikujemy wyniki weryfikacji projektów. Te, które przejdą etap weryfikacji pozytywnie, we wrześniu poddamy głosowaniu. W głosowaniu będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego, decydując tym samym, które z pomysłów zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2021 r.

Dziękujemy za zaangażowanie i pracę mieszkańców, którzy zgłosili propozycję swoich zadań! Odzew był duży, czego wynikiem jest blisko 2x więcej projektów w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Czy wiesz, że mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego od 2014 roku współdecydują, na co przeznaczyć część budżetu miasta? W ramach projektów, które zrealizowano do tej pory powstały m.in.:

  •     Małe Miasteczko Ruchu Drogowego z Rowerowym Torem Przeszkód w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3.
  •     Plac zabaw (modernizacja), przy ul. Gałczyńskiego/Korzeniowskiego, na Osiedlu Wschód.
  •     Chodniki (przebudowa istniejących), na Placu Rycerza Stefana - skrzyżowanie ulic Chopina z Grunwaldzką.
  •     Kompleks sportowo-rekreacyjny/Park fitness, przy Zespole Szkół nr 1.
  •     Park dla psów na Osiedlu Wschód.
  •     Stacjonarna toaleta publiczna w parku miejskim przy ul. Mickiewicza.
  •     Kurtyny wodne (zamgławiacze), na przedłużeniu al. Ks. Waląga.
  •     Górki saneczkowe wraz z urządzeniami sprawnościowymi, zabawowymi, miejscami na ogniska, grille, ławkami i zielenią.

Pliki do pobrania: